Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Producenci

Połysk: dlaczego to tak przyciąga klientów

Kiedy się błyszczy to znaczy, że jest czysto :)

 

To najprawdziwsza prawda i jak zauważyłem główny lub nawet jedyny wyznacznik jakości wykonania usługi utrzymania Czystości.

Co zrobić kiedy posadzka sama z siebie się nie błyszczy bo jej konstruktor tego nie przewidział lub inwestor temat połysku przeoczył lub po prostu o nim zapomniał?

Temat nie jest prosty. Wielu klientów chcąc za wszelką cenę z matu zrobić połysk, domaga się od zrozpaczonej Firmy Sprzątającej, by "coś" zrobiła a często zdarzają się insynuacje o brak umiejętności sprzątania.

Jeżeli posadzka jest betonowa możemy  jakoś temat rozwiązać, mamy bowiem w zanadrzu nie tylko technologię szlifu betonu ale istnieją również preparaty chemiczne, które nabłyszczają posadzkę. Pozostaje oczywiście temat kosztów bo zarówno szlif betonu jak i preparaty nabłyszczające podnoszą koszty wykonywania usługi co nie koniecznie zostało uwzględnione na etapie kalkulacji usługi.

Co jednak zrobić jeżeli posadzka to stare płytki gresowe, których z zasady się nie zabezpiecza, a przed nami obiekt był "sprzątany" przez bliżej nieznaną ilość Firm Sprzątających przy użyciu mniej lub bardziej znanych środków chemicznych?

Niestety nie ma dobrego rozwiązania. Najprostszym wydaje się poinformować właściciela obiektu o sytuacji (wiem, że to może być misja samobójcza) ale tak jest najuczciwiej. Pozostałe metody niestety nie przyniosą długotrwałego efektu lub nie przyniosą go wcale co w efekcie skończy się również misją samobójczą. Co jest szczególnie interesujące: czysta posadzka, nie zakurzona, regularnie myta będzie tylko bardziej matowa bo tak została stworzona. Może się jednak okazać,  że czystość sama w sobie jest tylko dodatkiem. W sumie nawet mało ważnym no bo się nie świeci. I niestety nie widać nawet światełka w tunelu dla rozwiązania tej sytuacji

 

 

 

 

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl