Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Producenci

Chemia. Jaka i dla kogo

Chemia Profesjonalan to jedna z części Naszej branży, która stanowi o powodzeniu Procesu jakim jest Utrzymanie Czystości. W połączeniu z dobrze wykwalifikowanym personelem i odpowiednimi urządzeniami stanowi Technologię. 

Jak ważny jest dobór odpowiednich preparatów? Z racji zainteresowań powiedziałbym, że najważniejszy :) Powiedzmy inaczej: ważny. 

Doborem odpowiedniego preparatu powinien zajmować się zawodowiec. Doradca Techniczny. Nie Przedstawiciel Handlowy z katalogiem zawierającym 3000 pozycji, wszelkiego rodzaju mikstur oraz "targetem sprzedażowym", który zwykle brutalnie realizowany zabija najważniejszy parametr potrzebny przy doborze  preparatów chemicznych, a mianowicie: czas. 

Zwykle zajmujemy się doborem preparatów do użytku na standardowych posadzkach czy wykładzinach ale jest na rynku coraz więcej materiałów jak np. elastyczne wykładziny naturalne czy wykładziny dywanowe z jedwabiu gdzie zastosowanie "standardowych" technologii spowoduje trwałe i nieodwracalne uszkodzenie. Oczywiście uszkodzić też można "zwykły" gres ale tu trzeba się "postarać".

Jak przeprowadzić dobór preparatu:

  • rozpoznać rodzaj powierzchni (karta techniczna produktu powinna zawierać, i najczęściej zawiera, opis w jaki pielęgnować czy  doczyszczać  powierzchnię)
  • przygotować roztwór roboczy
  • nanieść na powierzchnię 
  • użyć odpowiedniej urządzeń lub technik ręcznych
  • zebrać urobek
  • zneutralizować powierzchnię
  • ocenić rezultaty

Co w przypadku gdy nie ma karty technicznej ? Tak naprawdę należy odstąpić od testu. Oczywiście można zaryzykować, że będzie ok, szczególnie jeżeli jest to standardowy gres jaki można kupić w każdym standardowym sklepie z gresami :) a o fakcie powiadomić osobę, która taki test zleca. 

Często klienci naszej branży nie są świadomi całego procesu i dziwi ich zamieszanie jakie jest związane z doborem preparatów: "no przecież powinniście wiedzieć" i nieświadomie utrudniają całą procedurę. Nie ma tu miejsca na pół środki i pół prawdy dlatego trzeba klienta informować o wszystkim w sposób jasny ale i konsekwentny i uświadomić, że odpuszczenie tego etapu może prowadzić do uszkodzenia powierzchni.

 Co dalej?

Należy dobrany preparat konsekwentnie stosować wg ustalonego planu mycia czy czyszczenia i na bierząco monitorować jego stosowanie a w razie wystąpienia nieodpowiednich objawów dokonać odpowiednich korekt.

 

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl