Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Producenci

Branża inna niż wszystkie

Dobry Wieczór

 

Czy zastanawiali się Państwo kiedyś nad zagadnieniem: w jakiej branży mógłbym/mogłabym  być specjalistą/specjalistką ? 

Odpowiedź w Polsce może być trudna bo wszyscy znamy się na wszystkim ale ja stawiałbym na moją branżę: wszyscy znamy się na sprzątaniu :)

Czy to uzasadnione twierdzenie?

Śmiem twierdzić, że jest inaczej. Oczywiście to twierdzenie subiektywne ale z racji wykonywanego zawodu mocno umiejscowione w rzeczywistości.

Czym objawia się "znajomość" branży ?   Przykładów można podawać wiele. Kilka przytoczę aby uzmysłowić Państwu skalę zjawiska:

  •  rozmowa kwalifikacyjna w firmie sprzątającej: "czy sprzątała/eś Pani/Pan kiedyś zawodowo? " zwykle odpowiedź brzmi: "Tak. W domu" :)" problem zaczyna się kiedy trzeba coś posprzątać wg ustalonego harmonogramu pod presją czasu czy też użyć Profesjonalnej Chemii. Warto uświadomić sobie, że takie sprzątanie to "zupełnie inna bajka"
  • zlecenie dla Firmy Sprzątającej: "umyć podłogę". Podłoga umyta ale zostały plamy. Klient rozdrażniony domaga się powtórzenia pracy, nie zdając sobie sprawy, że to konkretne zlecenie wymaga "doczyszczenia" co nie jest już powszechnie znaną techniką
  • chciałbym kupić kablową maszynę czyszcząca. Tą z 15 litrowymi zbiornikami. Jaka powierzchnia? 3000 m2. Jest za mała. Ale jest najtańsza......

To tylko kilka przykładów "zawodowców" wśród klientów naszej branży. Oczywiście warto zastanowić się dlaczego ciągle tak się dzieje i dlaczego My zawodowcy dajemy się wciągać w podobne narracje. 

Chciałbym na bieżąco dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat branży ,co, jak mniemam, trochę ją przybliży oraz pozwoli uniknąć najczęstszych błędów a przy okazji ułatwi podjęcie decyzji co do wyboru środków czystości, maszyn czyszczących czy wreszcie ułatwi wybór Firmy Sprzątającej. 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl