Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

BRANŻA INNA NIŻ WSZYSTKIE

2018-01-02
BRANŻA INNA NIŻ WSZYSTKIE
BRANŻA INNA NIŻ WSZYSTKIE :

Czy zastanawiali się Państwo kiedyś nad zagadnieniem: w jakiej branży mógłbym/mogłabym być specjalistą/specjalistką ?

Odpowiedź w Polsce może być trudna bo wszyscy znamy się na wszystkim ale ja stawiałbym na moją branżę: wszyscy znamy się na sprzątaniu :)

Czy to uzasadnione twierdzenie?

Śmiem twierdzić, że jest inaczej. Oczywiście to twierdzenie subiektywne ale z racji wykonywanego zawodu mocno umiejscowione w rzeczywistości.

Czym objawia się „znajomość” branży ? Przykładów można podawać wiele. Kilka przytoczę aby uzmysłowić Państwu skalę zjawiska:

rozmowa kwalifikacyjna w firmie sprzątającej: „czy sprzątała/eś Pani/Pan kiedyś zawodowo? ” zwykle odpowiedź brzmi: „Tak. W domu” :)” problem zaczyna się kiedy trzeba coś posprzątać wg ustalonego harmonogramu pod presją czasu czy też użyć Profesjonalnej Chemii. Warto uświadomić sobie, że takie sprzątanie to „zupełnie inna bajka”

zlecenie dla Firmy Sprzątającej: „umyć podłogę”. Podłoga umyta ale zostały plamy. Klient rozdrażniony domaga się powtórzenia pracy, nie zdając sobie sprawy, że to konkretne zlecenie wymaga „doczyszczenia” co nie jest już powszechnie znaną techniką

chciałbym kupić kablową maszynę czyszcząca. Tą z 15 litrowymi zbiornikami. Jaka powierzchnia? 3000 m2. Jest za mała. Ale jest najtańsza……

To tylko kilka przykładów „zawodowców” wśród klientów naszej branży. Oczywiście warto zastanowić się dlaczego ciągle tak się dzieje i dlaczego My zawodowcy dajemy się wciągać w podobne narracje.

Chciałbym na bieżąco dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat branży ,co, jak mniemam, trochę ją przybliży oraz pozwoli uniknąć najczęstszych błędów a przy okazji ułatwi podjęcie decyzji co do wyboru środków czystości, maszyn czyszczących czy wreszcie ułatwi wybór Firmy Sprzątającej.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel