Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

AKTYWNA PIANA

2017-11-16
AKTYWNA PIANA
AKTYWNA PIANA

W dużym skrócie: aktywne piany służą do mycia karoserii samochodów.

Zastosowanie:

- myjnie samochodowe bezdotykowe;

- myjnie samochodowe ręczne

Technika nakładania:

- opryskiwacz ciśnieniowy;

- wytwornica piany;

- pianownica;

- lanca do piany;

Zakres stosowania:

- karoseria samochodu

- felgi i nadkola

- opony

- silnik

Najczęściej spotykaną na rynku grupą aktywnych pian są preparaty "jednofazowe" tzn. jednorodny płyn o konkretnej barwie i konsystencji. Ich stosowanie nie wymaga, żadnych dodatkowych zabiegów. Dozujemy zgodnie z instrukcją stosowania i możemy przystąpić do mycia.

Kolejna grupa to preparaty "dwufazowe". Są to mieszaniny niejednorodne z wyraźnie zaznaczonym "korzuchem" utrzymującym się na powierzchni. Ich stosowanie wymaga wymieszania obu faz przed użyciem. Nie wymieszane: nie działają. Może stanowić to pewną trudność na początku użytkowania ale rekompensatą za tę niedogodność jest ich moc a co za tym idzie skuteczność mycia.

Powszechnie funkcjonującym na rynku mitem jest, że aktywna piana jednofazowa służy do mycia samochodów osobowych a dwufazowa do mycia samochodów ciężarowych. To oczywista nieprawda mająca swoje źródło w czasach początków branży i ciężko ją wyplenić.

Ogólnie można przyjąć założenie, że aktywna piana, każda, służy do zastosowań j.w.. Piana dwufazowa, ze względu na zastosowane w niej dodatkowe komponenty takie jak: rozpuszczalniki i emulgatory, zdecydowanie lepiej myje trudniejsze zabrudzenia np: plamy z asfaltu, plamy po oleju wymieszane z piaskiem itp. Umówmy się, że każde z tych zabrudzeń może wystąpić na każdym rodzaju pojazdów i do użycia odpowiedniego preparatu determinuje nas rodzaj zabrudzenia a nie rodzaj pojazdu.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel